Достапни линкови

Напад на бомбаш самоубиец во Казахстан


Најмалку двајца се повредени во напад на бомбаш самоубиец во штабот на безбедносната служба во градот Актобе во северозападот на Казахстан. Од канцеларијата на јавниот обвинител тврдат дека не станува збор за терористички акт. Бомбашот е идентификуван како 25 годишен припадник на криминална група кои бил осомничен и за други злодела.
XS
SM
MD
LG