Достапни линкови

Лавров се сретна со претставници на либијската влада


Сергеј Лавров
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров им порачал на претставници на либијската влада да престанат со употреба на сила против цивили и да се придржуваат кон резолуцијата на Обединетите нации. „Го покренавме прашањето за потребата либијското лидерство јасно да ги каже своите намери и да почне со целосна имплементација на резулуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации – во резолуцијата се бара прекин на насилството врз цивили“ рече Лавров по средбата.
XS
SM
MD
LG