Достапни линкови

За жалбата на Ходорковски, судот во Москва ќе решава на 24-ти мај


Рускиот суд го одложи, за 24-ти мај, решавањето по жалбата на рускиот тајкун Михил Ходорковски и неговиот бизнис партнер Платон Лебедев. Тие беа осудени за даночно затајување во 2005-та година, а потоа дополнително обвинети за уште кривични дела и треба да останат во затвор до 2017-та година. Според многумина, нивните затворскиказни се политички мотивирани.
XS
SM
MD
LG