Достапни линкови

Инцидент на пакистанско - авганистанската граница


Пакистански претставници денеска соопштија дека хеликоптер на НАТО нападнал еден пакистански воен контролен пункт во близина на границата со Авганистан, при што биле повредени двајца војници. Ако биде потврден овој инцидент, тоа би можело дополнително да ги заостри тензиите меѓу Пакистан и Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG