Достапни линкови

Груевски одбива дуел со Црвенковски


Бранко Црвенковски и Никола Груевски
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му порача на првиот човек на СДСМ Бранко Црвенковски дека не планира да излезе на дуел со него. Груевски на предизборниот митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ во Охрид изјави дека не сака да седне и да разговара со толку извалкани луѓе. Според него Црвенковски веќе избегал од најважниот дуел со народот на изборите на 5 јуни.
XS
SM
MD
LG