Достапни линкови

САД против глобалниот компјутерски криминал


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама ги претстави своите планови за поголема безбедност на интернет. Државниот секретар Хилари Клинтон изјави дека САД ќе соработуваат со други земји за да се задржи отворениот извор на информации на интернет.
Планот на Белата куќа е да им помогне на меѓународните лидери кои се борат со глобалниот компјутерски криминал, како и да бидат поставени насоки за надзор на интернетот.
XS
SM
MD
LG