Достапни линкови

Претставници на либиската влада во посета на Москва


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров
Претставници на либискиот лидер Моамер Гадафи денеска треба да пристигнат во Москва, каде ќе разговараат со руските власти, меѓу кои и министерот за надворешни рабори Сергеј Лавров. Делегацијата е во посета на Русија ден по објавата на обвинителот на меѓународниот кривичен суд, Луси Морено Окампо дека ќе покрене барање за апсење на Гадафи.
XS
SM
MD
LG