Достапни линкови

Убиени 9 милитанти во Пакистан


Пакистанските локални власти соопштија дека при ракетен напад на безпилотни американски авиони биле убиени најмалку 9 милитанти. Според извештајот при првиот напад во градот Мир Али во близина на границата со Авганистан загинале 6 милитанти. Додека при вториот било погодено возило кое пренесувало милитанти во Западен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG