Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд. На места врнежите ќе бидат поинтензивни и се очекува да наврнат над 25 литри на метар квадратен. Локално е можна појава на невреме со засилен ветер, град и грмежи. Утринската температура ќе се движи од осум до 13, а дневната од 17 до 22 степена.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со локален дожд и грмежи попладне. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 19 степени.
XS
SM
MD
LG