Достапни линкови

Четворица војници на НАТО загинаа во Авганистан


Четворица припадници на НАТО загинале во експлозија во југот на Авганистан, соопштија од Алијансата. За сега нема дополнителни детали за настанот. Светската организација вообичаено не ги соопштува националностите на загинатите војници, потврда која обично пристига од авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG