Достапни линкови

Најавена посета на претставници на либијската влада во Москва


Сергеј Лавров
Руските новински агенции јавија дека либијски владини претставници во вторник се очекува да пристигнат во Москва. Новинската агенција „Итар – Тас“ ја пренесува изјавата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој откако ја потврдил посетата на владините претставници од северноафриканската земја, изразил надеж за официјална посета на претставници на либијската опозиција.
XS
SM
MD
LG