Достапни линкови

Со рачни бомби врз полициска станица во Атина


Атина 11 Мај
Три лица се повредени, и три автомобили се опожарени откако маскирани лица фрлиле рачни бомби врз полициска станица во Ексархија. - Атина. Состојбата на еден од повредените е критична.
Властите сметаат дека станува збор за криминал во грчкиот главен град Министерот за заштита на граѓаните Христос Папуцис и опозициските партии го осудија инцидентот.
XS
SM
MD
LG