Достапни линкови

Напад врз возило на Саудиски конзулат во Карачи


Карачи
Напаѓач на мотор стрелаше врз автомобил на консулатот на Саудиска Арабија во Карачи - Пакистан при што загина саудиски дипломат. Минатата недела непознати лица фрлија рачни гранати врз Конулатот во Карачи. Засега никој не превзеде одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG