Достапни линкови

Финска светски првак во хокеј на мраз


Хокејарите на Финска по втор пат во историјата ја освоија титулата светски првак, откако во финалето на Светското првенство во Братислава, ја победија Шведска со 6:1. Пет гола Финците постигнаа во последната третина.
Бронзата ја освои Чешка, која во мечот за третото место ја совлада Русија со 7:4.
XS
SM
MD
LG