Достапни линкови

Чесите освоија бронза на Светското првенство во хокеј на мраз


Хокеарската репрезентација на Чешка го освои третото место на 75-то Светско првенство во хокеј на мраз, кое се одржува во словачкиот главен град Братислава, откако попладнево ја победи Русија со 7:4. Чесите, кои се актуелни светски прваци, годинава ќе мораат да се задоволат со третото место откако по седум победи на турнирот, во полуфиналето не успеаја да ја совладаат репрезентацијата на Шведска.
XS
SM
MD
LG