Достапни линкови

Една убиена и петмина повредени во Сирија


протести избиваат во Сирија преку кои се бара оставка на претседателот Башар ал Асад
Една жена загина а петмина се повредени во интервенција на Сиријската војска денеска. Инцидентот настанал откако група луѓе се обиделе да ја преминат границата со Либан, бегајки од немирите во Сирија во пограничниот град Вади Калед. Сиријската војска отворила оган кон толпата. Еден либански војник е меѓу повредените. Групите за човекови права тврдат дека повеќе од 700 луѓе загинале во немирите во земјата.
XS
SM
MD
LG