Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло, со слаб доумерен јужен ветер, а во попладневните часови со мала доумерена локална облачност. Во вечерните часови земјата ќе потпадне под циклонска активност од Медитеранот, која најпрво во западните делови, ќе предизвика врнежи и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи меѓу четири и 13 степени, а дневната меѓу 24 и 30 степени.
XS
SM
MD
LG