Достапни линкови

Синдикатите бараат крај на партиските препукувања за човечки животи


Конфедерацијата на слободни синдикати ги осудува сите обиди на злоупотреба за партиски и политички цели на двата трагични настана кои се случија при изградбата на објектите од проектот Скопје 2014. „Она што најмалку е потребно е присуство на политика кога станува збор за лични трагедии на две семејства“ се вели во соопштението од КСС. Работата на политичките партии, укажува Конфедерацијата, не е да излегуваат со квалификации за утврдување на причините за несреќата, бидејќи тоа се очекува и тоа треба да го направат надлежните институции.
XS
SM
MD
LG