Достапни линкови

Сиријските безбедносни сили застрелале тројца и раниле десетици луѓе во градот Тал Калах, во западниот дел на земјата, јавија медиумите. Инцидентот се случи откако вчера илјадници се собраа во населеното место на протести против власта. Тројца беа застрелани и во петокот, и покрај тоа што претседателот Башар ал Асад им нареди на вооружените сили да не пукаат кон демонстрантите.
XS
SM
MD
LG