Достапни линкови

САД ќе предложат стратегија за сајбер безбедност


Американската Бела Куќа планира в понеделник да го обелодени предлогот за меѓународна соработка во таканаречениот сајбер простор. Во документот се бара партнерство со другите земји во обезбедувањето сигурен и отворен развој на светот кој станува се поповрзан преку интернет мрежата. Деновиве Белата Куќа предложи закони со цел поголема заштита на владиниот и приватниот сектор од растечката опасност од таканаречени сајбер напади.
XS
SM
MD
LG