Достапни линкови

Барак Обама ја прифаќа оставката на Џорџ Мичел


Џорџ Мичел
Американскиот претседател Барак Обама, прифаќајќи ја оставката на неговиот специјален пратеник за Блискиот исток Џорџ Мичел оцени дека тој е неуморен поборник за мир. Мичел кој помогна во постигнувањето мир во Северна Ирска вчера ја објави својата оставка по неуспешните обиди за заживување на израелско палсетинските мировни преговори. Заминувањето на Мичел доаѓа во време кога Обама се подготвува на бран активности на Блискиот Исток каде што во неколку земји се во тек народни востанија.
XS
SM
MD
LG