Достапни линкови

Застрелани двајца војници на ИСАФ во Хелманд


Авганистан
НАТО соопшти дека човек во авганистанска униформа застрелал денеска двајца војници на НАТО во Хелманд.
Двајцата биле членови на мисијата ИСАФ која и помагала на авганистанската полиција.
Напаѓачот бил тешко ранет при размената на огнот.
XS
SM
MD
LG