Достапни линкови

Украина протера две лица од чешката амбасада во Киев


Украинскиот Премиер Микула Азаров
Украина протера две лица од военото аташе на чешката амбасада во Киев тврдејки дека го користеле дипломатскиот статус за да собираат информации класифицирани како државни тајни.
Чешка, минатата година ја налути Украина кога на поранешниот украински министер Богдан Данилишин, обвинет за злоупотреби, му даде азил.
XS
SM
MD
LG