Достапни линкови

Лавров - не треба да има странска интервенција во Сирија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска предупреди дека не треба да има странска интервенција во Сирија.
Тој ја повика сириската опозиција да не го повторува либиското сценарио. Според Лавров дијалогот во Сирија е попречен од некои учесници кои сакаат странски сили да ги подржат нивните акции.
XS
SM
MD
LG