Достапни линкови

Индискиот премиер Синг со поддршка за Авганистан


Индискиот премиер Манмохан Синг и авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Индискиот премиер Манмохан Синг пристигна во дводневна посета на Кабул. Тој со авганистанските власти ќе разговара околу помошта на Индија за безбедноста во Авганистан. Говорејќи на ручекот во негова чест Синг изјави дека луѓето во Индија силно ги поддржуваат напорите во преговорите за мир со Талибанците.
Според него авганистанскиот народ може да смета на помошта од Индија за обнова на земјата.
XS
SM
MD
LG