Достапни линкови

Топи бара брзо пребројување на гласовите од изборите во Албанија


Албанскиот премиер Бамир Топи
Албанскиот претседател Бамир Топи изјави дека доцнењето на преборјување на гласовите од локалните избори е штетно за процесот на интеграција и духот на уставноста во искажувањето на суверенитетот на народот. Топи притоа побара што побрзо да заврши нивното пребројувањето.
Локалните избори во Албанија се одржаа на 8 мај.
XS
SM
MD
LG