Достапни линкови

Стефановиќ-Клучот за Косово е во Белград


Шефот на српскиот преговарачки тим Борислав Стефановиќ
Шефот на српскиот тим за преговори со Приштина, Борислав Стефановиќ изјави дека Косово не може да ужива во својата независност без „клучот“ кој се наоѓа во Белград. Тој во интервју за Коха диторе рече дека Косово не може да има стабилен пат кон Европа без Белград.
XS
SM
MD
LG