Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе биде потопло. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 2 до 8, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево и топло, со слаб до умерен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе се искачи до 24 степени.
XS
SM
MD
LG