Достапни линкови

Пакистан: петмина убиени во напад со беспилотно летало


Пакистанските власти соопштија дека во денешниот напад во Северен Вазиристан, извршен со американско беспилотно летало, биле убиени петмина милитанти. Тоа беше трет ваков напад од 2 мај кога американските специјалци во близина на Исламабад го убија лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG