Достапни линкови

Унгарскиот премиер Орбан во посета на Македонија


Унгарскиот премиер Виктор Орбан.
Денеска во Македониај ќе допатува унгарска владина делегација на чело со премиерот Виктор Орбан. Унгарскиот премиер ќе се сретне со својот македонски колега Никола Груевски, а средба ќе оствари и со претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG