Достапни линкови

Земјотрес во Шпанија, најмалку 10 жртви


Најмалку десет луѓе загинаа во земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер, кој синоќа ја погоди Шпанија. Најпогодена е областа Лорка, каде шпанската влада веднаш испрати воена единица за итна интевенција. Предходново регионот бил погоден од послаб земјотрес.
XS
SM
MD
LG