Достапни линкови

Пакистанскиот претседател во посета на Москва


Асиф Али Зардари и Дмитриј Медведев
Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари денеска во Москава ќе се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев. Според официјален
Кремљ разговорите ќе бидат фокусирани на борбата против тероризмот и
спречување на трговија со дрога од Централна и Јужна Азија.
Исто така на дневен ред е и улогата на Русија во изградбата на гасовод
од Туркменистан до Индија, што ќе минува низ Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG