Достапни линкови

Најмалку 6 демонстранти загинале во Јемен


Анти-владини протести во Јемен
Најмалку шест демонстранти загинале за време на вчерашните анти- владини протести во Јемен. Според медицински службеници, јеменските безбедносни сили, вклучувајќи и снајперисти, отвориле оган врз илјадниците демонстранти кои се упатиле кон седиштето на Владата. Демонстрантите бараат соборување на долгогодишен претседател Али Абдула Салех .
XS
SM
MD
LG