Достапни линкови

Временска прогноза-облачно и нестабилно


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и грмежи. Утринската температура се движи од 4 до 11, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје дневната температура ќе се искачи до 22 степена.
XS
SM
MD
LG