Достапни линкови

Индиа ја обвини пакистанската војска за екстремизам


Индиа директно ја обвини пакистанската војска за инволвираност во исламски екстремизам, ставајки ги имињата на 50 армиски офицери на листата на најбарани криминалци. Содржината на списокот беше утврдена пред еден месец, но беше обелоденета денеска. На листата се наоѓаат имињата на криминалци кои пребегале во Пакистан како и на неколку терористи обвинети за напади во Индиа.
XS
SM
MD
LG