Достапни линкови

Либијските бунтовници го окупирале аеродромот во Мисрата


Либијските бунтовници денеска го окупирале аеродромот во градот Мисрата, јавија медиумите. Во извештаите се наведува дека аеродромот кој беше под контрола на лојалистите на лидерот Мумар Гадафи синоќа бил окупиран во офанзивата на приврзаниците на опозицијата. АНти-владините демонстранти ја прославиле победата со улични паради и палење на напуштени тенкови на либијската војска.
XS
SM
MD
LG