Достапни линкови

Пакистанскиот лидер во посета на Москва


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари пристигна во тридневна посета на Русија. Утре во Москва Зардари ќе има средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев, а предвидено е двете земји да потпишат повеќе договори за соработка во енергетскиот и земјоделскиот сектор.
XS
SM
MD
LG