Достапни линкови

Експлозии и престрелки во сиријскиот град Хомс


Сиријски активисти за човекови права јавуваат дека од градот Хомс се слушаат експлозии и престрелки. Илјадници демонстранти веќе неколку недели протестираат во повеќе градови во Сирија против режимот на Башар Ал Асад, а владините сили интервенираа и со тенкови. Се верува дека досега над 800 луѓе се убиени, а илјадници демонстранти се уапсени.
XS
SM
MD
LG