Достапни линкови

Двајца американски планинари пред суд во Техеран, обвинети за шпионажа


Двајцата американски планинари
Во револуционерниот суд во Техеран денеска, зад затворена врата, ќе бидат сослушани двајцата американци, обвинети за шпионажа. Тие беа уапсени во јули 2009-та, заедно со уште една американка, кога планинарејки во Ирак, случајно влегле во Иран. Американката беше ослободена со кауција во септември и замина во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG