Достапни линкови

Фудбалски спектакл во Грозни


Рамзан Кадиров на фубалскиот меч против Бразил
Фудбалски легенди како Диего Марадона и Луис Фиго денеска ќе учествуваат во егзибициониот фудбалски натпревар во главниот град на Чеченија, - Грозни. Натпреварот на фудбалските ѕвезди против локалната селекција е дел од свеченото отворање на новиот стадион во Грозни со капацитет од 30 илјади места. Организатор е чеченскиот претседател Рамзан Кадиров, кој пред два месеци ја пречека и селекцијата на Бразил.
XS
SM
MD
LG