Достапни линкови

Папандреу е решен да продолжи со „неопходни големи промени“


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу изрази решеност „да ги продолжи неопходните големи промени“. Изјавата беше дадена по средба со претседателот на државата Каролос Папуљас во момент кога се подготвува нов план за спасување на државата од економската задолженост. „Грција се наоѓа на крстопат, огромно мнозинство од грчкиот народ сака да продолжиме со неопходните големи промени“ рече Папандреу. „Ќе ги преземеме неопходните решенија за излез од кризата“ додаде тој.
XS
SM
MD
LG