Достапни линкови

Седуммина уапсени во Франција осомничени за регрутирање милитанти


Француските власти соопштија дека уапсиле седум лица под сомнение дека работеле на регрутирање на исламистички милитанти. Претставник на министерството за внатрешни работи, инсистирајки на анонимност, изјави дека полицијата извршила претрес во две резиденции во северниот дел на Париз. Франција и другите западни земји се подготвуваат за можни терористички напади по убиството на лидерот на Ал Каеда Осама Бин Ладен во Пакистан.
XS
SM
MD
LG