Достапни линкови

Стотици талибанци извршија напад во севро-источен Авганистан


Aмериканска патрола во Нуристан, Феб 2011
Стотици талибанци ја нападнале полициската станица во провинцијата Нуристан во северо-источен Авганистан.
Според шефот на полицијата Азиз Рахман Захид, имало 400 напаѓачи и борбите уште траеле околу базата во Перун.
Според локалните власти на полицијата и помагало локалното население.
XS
SM
MD
LG