Достапни линкови

Фукушима - евакуираните граѓани ќе ги посетат домовите


Хамаока - нуклеарна централа
Околу стотина евакуирани граѓани денеска добија дозвола за влез во забранетата зона околу нуклеарната централа во Фукушима за да земат лични работи од своите домови.
Зоната околу Фукушима беше воведена по радијацијата како резултат на оштетувањето на реакторите по земјотресот и цунамито кој ја погоди Јапонија на 11 Март.
XS
SM
MD
LG