Достапни линкови

Арнолд Шварценегер се разведе по 25 години брак


Арнолд Шварценегер
Поранешниот Гувернер на Калифорнија и филмска звезда Арнолд Шварценегер и неговата сопруга Марија Шривер се разведоа по 25 години брак. Шварценегер, познат по улогата „Терминатор“ има 63 години и во Јануари го заврши 7 годишниот мандат како Гувернер.
Неговата досегашна сопруга 55 годишната Марија Шривер е внука на убиениот американски Претседател Џон Кенеди и беше телевизиска водителка која ја напушти работата кога Шварценегер стана Гувернер.
XS
SM
MD
LG