Достапни линкови

Шест човечки глави пронајдени пред училиште во Мексико


Илустрација - Запленета дрога
Шест човечки глави се пронајдени во близина на училиште во северниот дел на Мексико. Остатоците биле пронајдени во близина на местото каде полицијата претходно открила масовна гробница со 11 други тела. Повеќе од 40 илјади луѓе се убиени во Мексико во изминатите четири години во инциденти поврзани со организираниот криминал.
Десетици илјади луѓе маршираа во тишина низ улиците на Мексико Сити во неделата, со барање да се стави крај на е насилствата поврзани со дрога.
XS
SM
MD
LG