Достапни линкови

Гилани ги отфрли обвинувањата за неспособност на пакистанските власти


Премиерот на Пакистан Јосуф Раза Гилани денеска ги отфрлои како „апсурдни“ обвинувањата дека убиството на Осама бин Ладен од страна на силите на САД покажува дека пакистанските сили се инкомпетентни или соработуваат со Ал Каеда. „Ги одбиваме таквите обвиненија. Шпекулациите во јавноста се наменети за создавање на безнадежност“ рече премиерот во своето обраќшање пред парламентот. Лидерот рече дека има целосна доверба во восјската и разузнавачката служба на неговата земја.
XS
SM
MD
LG