Достапни линкови

Самоа во друга временска зона


Малата островска држава на Пацификот, Сaмоа донесе одлука да скокне еден ден напред. Одлуката да се прeмине западно од меѓународната временска линија е образложена со потребата за олеснување на бизнис зделките со главните партнери на земјата Австралија и Нов Зеланд.
XS
SM
MD
LG