Достапни линкови

Сирискиот претседател испрати тенкови во Хомс


Сирискиот претседател Башар ал Асад испартил тенкови во третиот по големина град во земјата Хомс со што ја интензивира воената кампања за справување со седумнеделното востание против авторитарниот режим. Сириските организации за човекови права јавуваат дека во акцијата во текот на изминатата ноќ загинале неколку лица, меѓу нив и деца.
XS
SM
MD
LG