Достапни линкови

Завршија дводневните борби во Кандахар


По борбите во Кандахар
Авганистанските власти соопштија дека безбедносните сили ги убиле сите талибански милитанти кои ги нападнаа владините згради во Кандахар. Со тоа, како што се прецизира, завршиле дводневните борби во кои загинале 25 талибанци и двајца членови на авганистанските сили.
XS
SM
MD
LG